Az ISO 50001-es EgIR, azaz energiairányítási rendszer bevezetésével és üzemeltetésével az állandó energiahatékonyság növelés és folyamatos energiamenedzsment mellett mentesülni tud az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvénybe írt négy évente kötelező energetikai auditálás alól. A rendszer bevezetésével a teljes energiafelhasználási folyamat vizsgálat alá kerül, aminek hatására a kevésbé hatékony tevékenységek korrigálása meg tud történni.